Vikipediya, ochiq ensiklopediya
Oʻzbekiston 2024-yilgi Yozgi Paralimpiada oʻyinlarida 37[1] (25-may holatiga koʻra) nafar sportchilar ishtirok etdi.
Oltin
|
№
|
Sportchilar
|
Sport turi (yoʻnalishi)
|
Sana
|
1
|
|
|
|
Kumush
|
№
|
Sportchilar
|
Sport turi (yoʻnalishi)
|
Sana
|
1
|
|
|
|
Bronza
|
№
|
Sportchilar
|
Sport turi (yoʻnalishi)
|
Sana
|
1
|
|
|
|
Sportchi
|
Musobaqa
|
Final
|
Natija
|
Oʻrin
|
Elbek Sultonov
|
F12, yadro uloqtirish
|
|
|
Husniddin Norbekov
|
F35, yadro uloqtirish
|
|
|
Qudratullaxon Maʼrufxoʻjayev
|
F37, yadro uloqtirish
|
|
|
Tolibboy Yoʻldoshev
|
F37, yadro uloqtirish
|
|
|
Bobirjon Omonov
|
F41, yadro uloqtirish
|
|
|
Yorqin Odilov
|
F57, uzunlikka sakrash
|
|
|
Urganch Egamnazarov
|
T11, uzunlikka sakrash
|
|
|
Doniyor Saliyev
|
T12, uzunlikka sakrash
|
|
|
Izzat Turgʻunov
|
T36, uzunlikka sakrash
|
|
|
Timur Giyazov
|
T64, balandlikka sakrash
|
|
|
Sportchi
|
Musobaqa
|
Saralash
|
Yarimfinal
|
Final
|
Vaqt
|
Natija
|
Vaqt
|
Natija
|
Vaqt
|
Oʻrin
|
Xolmurod Egamberdiyev
|
PR1M1X
|
|
|
|
|
|
|
Sportchi
|
Musobaqa
|
Saralash
|
Yarimfinal
|
Final
|
Vaqt
|
Natija
|
Vaqt
|
Natija
|
Vaqt
|
Oʻrin
|
|
Jamoaviy
|
|
|
|
|
|
|
Sportchilar
|
Kvalifikasiya
|
Final
|
Oʻrin
|
Raqib
Natija
|
Raqib
Natija
|
Server Ibragimov
|
|
|
Toifa
|
Sportchilar
|
Birinchi raund
|
Chorak final
|
Yarim final
|
Final
|
Oʻrin
|
Raqib
Natija
|
Raqib
Natija
|
Raqib
Natija
|
Raqib
Natija
|
47 kg gacha
|
Ziyoda Isoqova
|
|
|
|
|
|
65 kg dan ortiq
|
Guljanoy Naimova
|
|
|
|
|
|
Sportchi
|
Musobaqa
|
Saralash
|
Final
|
Natija
|
Oʻrin
|
Natija
|
Oʻrin
|
Islam Asanov
|
50 metr, erkin usul, S13
|
|
|
|
|
Islam Asanov
|
100 metr, orqada suzish, S13
|
|
|
|
|
Islam Asanov
|
100 metr, batterfly, S13
|
|
|
|
|
Kirill Pankov
|
50 metr, erkin usul, S13
|
|
|
|
|
Kirill Pankov
|
100 metr, orqada suzish, S13
|
|
|
|
|
Kirill Pankov
|
100 metr, batterfly, S13
|
|
|
|
|
Firdavsbek Musabekov
|
400 metr, erkin usul, S13
|
|
|
|
|
Firdavsbek Musabekov
|
100 metr, orqada suzish, SB13
|
|
|
|
|
Firdavsbek Musabekov
|
200 metr, individual, SB13
|
|
|
|
|
Muzaffar Tursunxoʻjayev
|
50 metr, erkin usul, S13
|
|
|
|
Muzaffar Tursunxoʻjayev
|
400 metr, erkin usul, S13
|
|
|
|
|
Muzaffar Tursunxoʻjayev
|
100 metr, orqada suzish, S13
|
|
|
|
|
Muzaffar Tursunxoʻjayev
|
100 metr, batterfly, S13
|
|
|
|
|
Muzaffar Tursunxoʻjayev
|
200 metr, individual, SM13
|
|
|
|
|
Sportchi
|
Musobaqa
|
Saralash
|
Final
|
Natija
|
Oʻrin
|
Natija
|
Oʻrin
|
Muslima Odilova
|
100 metr, batterfly, S13
|
|
|
|
|
|